Jak przygotować się do badania rezonansem? -
855
post-template-default,single,single-post,postid-855,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Jak przygotować się do badania rezonansem?

Jak przygotować się do badania rezonansem?

Badanie rezonansem magnetycznym wciąż należy do najdokładniejszych i bezpiecznych badań obrazowych. Z tego względu nie ma przeciwwskazań do jego wykonania także w przypadku dzieci czy kobiet ciężarnych. Aby uniknąć stresu i opóźnień warto jednak odpowiednio przygotować się do tego badania. O czym należy pamiętać?

 

Jak przygotować się do badania MR?

Jeśli podczas badania rezonansem magnetycznym podawany będzie dożylny środek kontrastujący, warto pozostać na czczo. Jeśli będzie to zwykłe badanie – bez obaw można spożyć posiłek czy wypić herbatę. Badanie MR nie wymaga większych przygotowań. Można także przyjmować dotychczas brane leki, chyba że lekarz zaleci inaczej. Ponadto warto założyć luźną odzież i przyjść z dobrym nastawieniem.

Jedyne o czym musimy bezwzględnie pamiętać to zdjęcie wszystkich metalowych elementów i zmycie makijażu. Dlaczego jest to tak ważne?

 

Zdejmij wszystkie metalowe elementy

Przed wejściem do sali badań należy zdjąć pierścionki, zegarki, obrączkę, kolczyki, metalowe spinki, pasek od spodni z metalową klamrą, aparat słuchowy czy okulary. Innymi słowy – wszystkie przedmioty, które mogą zawierać w sobie metalowe elementy. Należy wyjąć z kieszeni także portfel z monetami czy kartami kredytowymi. To ważne, ponieważ urządzenie wykorzystuje pole magnetyczne i fale radiowe, które ulegają zakłóceniu w pobliżu metalu. Wyniki będą wówczas nieczytelne bądź niepoprawne.

 

Nie nakładaj makijażu i nie stylizuj włosów

W dniu badania należy zrezygnować z nakładania makijażu oraz używania lakieru do włosów. To ważne, ponieważ kosmetyki do makijażu i lakier do włosów mogą zawierać w składzie drobinki metalu, co wpłynie na jakość badania. Rezygnacja z nich dotyczy osób, które będą wykonywać MR w okolicy głowy, szyi i górnej części klatki piersiowej.

 

Rezonans magnetyczny

Choć rezonans magnetyczny można wykonać we wszystkich większych miastach w Polsce, ogromną popularnością pod tym względem cieszy się Trójmiasto. Zwłaszcza ze względu na obecność najnowocześniejszego, unikalnego w Polsce aparatu MR 1.5 T firmy Philips, z systemem redukcji stresu. Zdecyduj się na rezonans Gdynia, który oferuje wysoką jakość obsługi pacjenta.

 

philips550 kramare Jak przygotować się do badania rezonansem?

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.